התחברות

איך זכינו בפרס- אחת מ 50 הקהילות המשפיעות ביותר לשנת 2018

איזה כיף!

השבוע זכינו בפרס ממש מרגש- הקהילה שלנו - 'ענבלת קהילת עיצוב'- הינה אחת מ 50 הקהילות המשפיעות ביותר לשנת 2018!

ואפילו אנו היחידים שניצחנו בקטגוריית העיצוב!

רציתי לשתף אותך קצת בדרך שעברנו:

הניסיון הראשון שלי לייצר קהילה היה ב 2011, על ידי אתר האינטרנט שלי, בו היה רכיב של רשת חברתית שנועד לעזור לחברים לדבר אחד עם השני,

הקמתי אז גם את קבוצת פייסבוק תואמת שמונה כיום כבר כמה אלפי אנשים, אך הקהילה לא התרוממה...

ניסיונותיי לגרום למעצבים ולקבלנים לדבר אחד עם השני, והעובדה שהאתר היה עם צ'אט בין החברים לא נראה שהועילו יותר מידי עד שלבסוף זנחתי את הענין והתמקדתי רק בהדרכה.

הניסיון השני שלי לייצר קהילה היה באפריל 2017- הפעם בעזרת וואצאפ-

זה לא היה טריוויאלי, למעשה- כמה לקוחות ביקשו ממני חודשים קודם להרים את הכפפה ולעשות קבוצת ווצאפ, אך אני התנגדתי- עקב ניסיוני הקודם בענין חשבתי שזה נדון לכישלון, 

אך בסוף משהו גרם לי להגיד- יאללה, ננסה- ויצאתי לדרך.

קבוצת הווצאפ התמלאה די מהר ולאחר בערך 3 חודשים מהיווסדה התמלאה עד אפס מקום ונשארה כך עד עצם היום (אנשים עוזבים ובאים אך אנחנו נשארים על אפס מקום) כאשר תמיד יש בחוץ אנשים הרוצים להכנס.

ואם תהיתם כמה? 257 איש זה המקסימום האפשרי בקבוצת וואצאפ. גם אני לא ידעתי את זה עד הקבוצה שלנו :)

הארוע הראשון שעשינו היה באירוח של טיראדור במודיעין, אני זוכרת את התדהמה של כולם שנרשמו לארוע 130 איש ואשכרה הגיעו 130 איש.. ועוד למודיעין!

היה ארוח ממש מוצלח ולכן אנו משחזרים את ההצלחה בחגיגות השנתיים שלנו בארוע דומה, שהתוכן שלו הוא הרצאות מקצועיות וקצרות בהשראת TED- קישור לאוונט בפייסבוק כאן

ארוע ראשון לקהילה- טיראדור מודיעין

לאחר שנה וחודשיים של עשייה- הרבה מאוד ארועים, מפגשים, כנסים, הרצאות ועוד...

נוצרה גם קבוצת הווצאאפ השניה, שבמקורה היתה בכלל קבוצה המיועדת לדיונים על שיווק ומכירות, אך לאחר שראיתי שהדיונים כל הזמן נסחפים לדיונים ה'כלליים' שיניתי את מטרת הקבוצה לקבוצת המתייעצים 2

ומאז הדיונים רצים שם בטירוף, כמו בקבוצה הראשונה.

כמות הדיונים ב-2 הקבוצות די זהה- כלומר- המממון... יש עשרות אם לא מאות הודעות כל יום.

אין לי כרגע כלי לספור בדיוק כמה הודעות יש, אבל לדעתי המספר די שווה.

קישור לקבוצות הווצאפ

הקהילה שלנו, בשונה משאר 49 הקהילות האחרות שזכו, גדלה בעיקר בזכות הוואצאפ- שם כל הקסם קורה-

וואצאפ היא פלטפורמה מיידית הרבה יותר מפייסבוק ולמרות חסרונותיה כנראה המיידיות הזו היא מה שבקהילה שלנו מחפשים.

תמונות מהארוע בסולם יעקבאבל הקהילה שלנו היא הרבה יותר מוואצאפ!

אנחנו עושים מפגשים כל הזמן- 

כנסים- אחת לכמה שבועות ישנו כנס גדול, לרוב בחינם, עם הרצאות מעשירות.

סדנאות וקורסים- של העשרה והשתלמויות- אני מאוד מעודדת שחברי הקהילה שלנו יעבירו את הסדנאות (בתשלום) וכך לעזור להם לקבל פרסום והכרה בקהילה שלנו.

מפגשי נטוורקינג- היה לנו מפגשים בבתים (מעגלי כח מקצועיים), סיור בתערוכת העיצוב, סיור בשבוע האיור, והמפגש הקרוב יהיה ערב נטוורקינג כאן 

בנוסף ל-2 הקבוצות הראשיות, יש גם 3 קבוצות אחרות בוואצאפ המלאות עד אפס מקום- 

2 קבוצות 'ארועים שווים'- קישור כאן

קבוצת הצעות עבודה לשרטוט- קישור כאן

ואת הקבוצה 'הכה את המומחה'- יחסית חדשה, עוד מעט היא תנוהל על ידי המתנדבים שלנו.

ומה עם פייסבוק?

יש לנו קבוצה אחת ראשית, 'אדריכלות ועיצוב פנים מתייעצים' המונה כ- 3000 חברים לרגע זה,

אבל אגלה לכם בסוד שאני אדמין של עוד כמה קבוצות, בכל אחת כמה אלפים, אשר קשורות לעיצוב בצורה כלשהי.

יש לנו עוד אפיקים לפרסום הכוללים את אתר MeetUp המאפשר להודיע על מפגשים 

סה"כ הקהילה שלנו מונה לדעתי בין 10000-15000 איש, כיוון שקשה קצת לספור.

שיתופי הפעולה שיצרנו עד כה עם החברות המובילות בתעשיה-

שיתופי הפעולה שעשינו עד כה

___

המטרה המוצהרת של הקהילה היא להיות קהילה מקצועית, מעשירה, תורמת- כזו שמרימה את כל חבריה, כמשפט הידוע- הגאות מרימה את כל הספינות בים 

לכן החברות בקהילה היא ללא תשלום ומאפשרת גם לסטודנטים מתחילים וגם לאדריכלים ומעצבים מנוסים לשתף ידע, לתת יד, לפרגן, לעזור ולהרים את המקצועיות של הקולגות שלנו.

_____

ענבלת מקבלת פרס

השבוע הקהילה שלנו זכתה בפרס מאוד מרגש- כאחת מ50 הקהילות המשפיעות ביותר לשנת 2018!

הנה קצת על תהליך הסינון לפרס-

כ-50 קהילות נבחרו (מתוך כ 200 שהגישו מועמדות או אותרו) ע״י וועדת איתור ובדיקה שמנתה 6 חברים, והורכבה מנציגי ארגון הדיגיטל, לשכת המהנדסים ודמויות מובילות מעולם הקהילות.

בין הקריטריונים שנבדקו:

♦אג'נדה חברתית- האם הקהילה מובילה אג'נדה חברתית ומה ביטוי שלה בשטח

♦קיומם של מפגשים ואירועים - מספר האירועים ורמת ההשקעה בהם

♦מעורבות אונליין ושיח - ממוצעים של תגובות, שיתופים ולייקים בקהילה

♦מיתוג, יחסי ציבור ונראות - רמה ההשקעה העיצובית, המיצוג והחשיפה

♦נכסים דיגיטליים - בחינת קיומם של נכסים דיגיטליים ותפעולם בקהילה

♦ניהול וכללי התנהגות בקהילה - בחינת רמת הניהול של האדמינים, אכיפה ושמירה על מה שהוכתב בנהלי הקהילה

♦ועוד...

לפוסט עם התמונות והתגובות המפרגנות שלכם- הקליקו כאן

במעמד הענקת הפרס מאוד התרגשתי, אבל יותר מכך- היה מלא ערב מלא השראה שנתן לי אנרגיה חדשה ורעיונות לקידום הקהילה שלנו-

הפירגון הרב (מאוד) שקיבלתי מהקהילה היה פשוט מחמם ומרגש-

חשוב לי לציין שבכל שבוע אני מקבלת תודות על הקהילה, פירגונים, תשבוחות ואנשים שהקהילה פשוט שינתה את חייהם-

כי מקודם הם הרגישו חוסר ביטחון ועכשיו יש להם את מי לשאול

כי דרך הקהילה העסק שלהם פרח וצמח והיא היוותה קרש קפיצה מטורף בשבילם

כי דרך הקהילה הם יכולים לתרום בחזרה ולהרגיש שלידע שלהם יש משמעות...

ואתם בעצם הכח שמפעיל אותי ועוזר לי לקום כל בוקר עם תחושה של שליחות...

אז מה עכשיו?

לאחר ערב הקהילות הבנתי שהשלב הבא בקהילה שלנו הוא להעזר ברוח ההתנדבות הגדולה שלנו ובכח שלכם כדי לקדם עוד את הקהילה כך שתעזור לכולנו- יצרתי קבוצת מתנדבים חדשה ויש בה כבר עשרות מתנדבים (!) שרק רוצים לעזור, לקדם ולהפוך את הקהילה שלנו למשפיעה אף יותר.

אם גם אתם רוצים לקחת חלק בקהילה שלנו, פשוט הצטרפו אלינו דרך אחד מהקישורים הייעודיים שפרסמתי במאמר 

או דרך הטופס בצד ימין. 

ואם תרצו להתנדב, שלחו לי וואצאפ וכתבו לי איך הייתם רוצים לתרום-

054-5939287

תודה לכולם שאתם חלק מחיי :)

וכמו שאני תמיד אומרת- נתראה בארוע הבא!

שלך,

ענבל(ת)

Cron Job Starts