התחברות

התראה

הפורום נמצא במצב קריאה בלבד.

לאחר יותר מעשור של פעילות, הפורום עובר לקבוצות הפייסבוק הפופולריות

←אוטוקאד טריקים ושטיקים

←פוטושופ- טריקים ושטיקים

←סקצ'אפ- טריקים ושטיקים

←ענבלת- קהילת עיצוב- הקבוצה המקצועית

הפורום עדין יהיה פתוח לקריאה אך לא ניתן להגיב או לשאול שאלות חדשות.

אני מודה לכל המשתתפים-היה לי העונג לעזור לכם במהלך השנים.

כעת אשמח לתת לכם את הכח לעזור אחד לשני בצורה קלה דרך קבוצות הפייסבוק,

מה שיאפשר לי להקדיש את תשומת הלב המלאה לקהילה המדהימה שלנו ובקורסים החדשים.

שלכם,

ענבל(ת)

התאמת תמונה לצירים

לפני 11 שנים 4 חודשים - לפני 11 שנים 4 חודשים #1599 מאת דבש וקינמון
היי, אני מייבא ומדביק תמונה לפנים של קובייה ומשתמש ב texture--> position עם הפינים.
אבל אני רואה שהתמונה עדיין אינה מקבילה לצירים , התמונה היא ירידה לחניון תת-קרקעי בבנין פרטי. :huh:

גם בעזרת פקודת axes הקירות בתמונה לא מיושרים עם קוי הציר שך סקצ' אפ. איך אני אוכל לעשות זאת? אני מצרף את התמונה והשרטוט.
כל עזרה תבורך.
התמונה או www.dropbox.com/s/ucthbrbpl0p3xyd/IMG_3807.jpg

השרטוט
לפני 11 שנים 4 חודשים #1600 מאת ענבל תורי
שלום...דבש וקינמון (?)

כתבת בשאלה שני דברים שונים:
יישור של תמונה ויישור של קיר לצירים.

1.תמונות אינן מוגדרות כאלמנט שאמור להיות מיושר לצירים, התמונה יכולה במקסימום מיושרת לפאה עליה הנחת אותה.
2. פקודת Axes מאפשרת לשנות את צירי המודל. זה לא משנה את הכיוון של קירות שכבר שורטטו, אלא מיישר את הצירים כלפיהם.

אני רואה את התמונה שצירפת אבל לא מובן לי ממנה מה אתה מנסה לעשות.

נסה לכתוב לי מה המטרה שלך, לצרף תמונה שאבין ממנה מה אתה עושה, ואז אוכל לעזור יותר.

ענבל
לפני 11 שנים 4 חודשים #1601 מאת דבש וקינמון
הי ענבל

אני צירפתי את השרטוט, זאת ההמחשה הכי טובה. נסי להוריד אותו, (אגב אופציית "הוספת קובץ" אינה עובדת ואני עובד על גוגל כרום.)

אני באמת מעונין שהתמונה תהיה מיושרת לפאה וכשאני אומר התמונה אני אומר שהקיר השמאלי בתמונה יהיה מקביל פחות או יותר לציר ה Z בסקצ אפ, והקו של הקיר הפרונטלי יהיה כמה שיותר מקביל לציר האדום רק ככה אוכל לעשות Tracing , אני חייב להראות את השינויים שאני צריך לעשות על גבי התמונה ואז להראות זאת באספת דיירים של הבניין.

אולי תוכלי להנחות אותי? האם הדרך דרך texture-->position נכונה? איפה אני שוגה כאן ? אני מסה כל פעם לשנות את axes ללא הצלחה. והאם זה בכלל אפשרי? אני רואה מספר סרטונים ביוטיוב של מבנים מגוגל earth או של תמונות שעליהם עוברים עם קונטור ואני לא מצליח לעשות זאת...
זה יהיה מקסים אם אוכל לעשות זאת כך הדיירים יבינו את הקונספט שלי.
לפני 11 שנים 4 חודשים #1602 מאת ענבל תורי
אני עדין לא מבינה את הרצון שלך:
חוץ מהתעסקות עם ה Position לא ניתן ליישר את הפאה.
יש גם סיבוב זווית וגם פינים שניתן להזיז.

אני לא יודעת אם אתה מכיר את שתי האופציות. תמונה באמת תמחיש מה אתה מנסה לעשות.

לא ניתן להעלות קבצי סקטצ'אפ, ניתן להעלות רק קבצי תמונה בפורמט:
jpeg, jpg, png
בשם באנגלית בלבד!
לפני 11 שנים 4 חודשים - לפני 11 שנים 4 חודשים #1603 מאת דבש וקינמון

אפשר לראות שמערכת הצירים אינה שווה לתמונה ככל שניסיתי לאזן, האם אפשרי שפחות או יותר הקירות בתמונה יקבילו למערכת הצירים של SU? אגב הוספתי תקרה (אמור להיות קומת גלריה)
איך טכנית אני עושה זאת. אני מתוסכל.
תודה רבה! מצורפת התמונה
לפני 11 שנים 4 חודשים #1604 מאת ענבל תורי
עכשיו אני מבינה יותר טוב...

כדי להפוך תמונה למודל, יש לעבוד עם הפקודה שנקראת Match Photo.
לא ניתן לייצר מודל מתמונה וליישר את הצירים בצורה שאתה מבקש, בצורה שהראית לי כאן.

תוכל לקרוא עוד על האפשרות הזו כאן

האפשרות הזו מורכבת מידי להסבר של כמה שורות בפורום, אני מלמדת אותה באופן פרטי וגם בקורס סקטצ'אפ מתקדמים.
(תמיד גם תוכל למצוא הסברים עליה במדריכים שונים באינטרנט).

מקווה שעניתי לך על השאלה, ובהצלחה.

ענבל
לפני 11 שנים 4 חודשים - לפני 11 שנים 4 חודשים #1609 מאת דבש וקינמון
תודה ענבל! זה כלי פשוט מדהים, אני רואה ברשת איך להשתמש בו ואני אפילו נדהם עוד יותר שאפשר להטמיע ולשלב את התמונה בתוך המודל! אפילו לא צריך רנדר זה נראה ממש אמיתי.

אני אעדכן איך אני מסתדר. תודה על המשוב המהיר.
לפני 11 שנים 4 חודשים #1610 מאת ענבל תורי
בשמחה :) שמחה שיכלתי לעזור.

אשמח לראות בפורום את התוצאות של ההתקדמות

(אכן הוספת התמונות לא עובדת, בגלל עדכון הגרסה של הפורום. עובדת על לתקן את זה ומקווה שיפתר בימים הקרובים).
לפני 11 שנים 4 חודשים #1611 מאת דבש וקינמון
הי ענבל

match photo באמת מיישר וניתן לעשות tracing על גבי התמונה גם הוספתי תוספות שרטוט על התמונה אבל ברגע שאני מדפיס מה שיוצא זה רק הקווים שהוספתי ולא יחד הקווים/תוספות שסימנתי על התמונה יחד עם התמונה עצמה.... :dry:
מה אני מפספס?
לפני 11 שנים 4 חודשים #1612 מאת ענבל תורי
הי דבש וקינמון..

מאטצ פוטו לא מאפשר לעשות טרייסינג (Tracing) אלא לבנות מודל מתמונה או להוסיף אלמנטים בתלת ממד לתמונה קיימת.
לא ברור לי מה התהליך שאתה מתאר.. אנא צרף תמונה כדי שאני ושאר חברי הפורום נבין את כוונת המשורר.
(כן, ההוספה של התמונות עדין לא עובדת, אבל אפשר להוסיף קישור לאתר חיצוני כמו שעשית פעם שעברה :) )
לפני 11 שנים 4 חודשים - לפני 11 שנים 4 חודשים #1613 מאת דבש וקינמון
התהליך הוא פשוט: להראות תוספת בניה על גבי תמונה של כניסה לחניון-רק סכמה, משו נורא פשוט על מנת להמחיש (לדיירים).
בתמונה רואים ניסיון להוסיף קומת גלריה לתמונה. לא ניתן להדפיס את שניהם ביחד.... :( אגב ציר ה Z הכחול לא ניתן ליישר.
לפני 11 שנים 4 חודשים #1614 מאת ענבל תורי
אז ככה:

1. מה שאני רואה פה הוא לא "מאטצ פוטו" :
הפואנטה במאטצ פוטו היא להתאים את הצירים למבנה, וזה תהליך שלוקח קצת זמן, לא נראה לי שעשית אותו, לפי מה שאני רואה כאן.
לאחר התאמת הצירים, צריך לבנות את המבנה, או לפחות את התוספות.
לאחר הבניה, יש להקרין את הטקסטורות מהתמונה אל המבנה.

2. אם כל מה שאתה צריך זו התמונה כמו שעכשיו הראית לנו אותה, למה שלא תציג את זה ככה?
הרי במקום להדפיס, אפשר לעשות פרינט סקרין (איכות פחות טובה, אבל אם זה מה שאתה צריך....)
לפני 11 שנים 4 חודשים #1615 מאת דבש וקינמון
מוזר כי להתאים את הציר הירוק והאדום בתמונה לוקח שניות. לפחות על סמך הסרטון הזה , למה אי אפשר להשתמש בעיפרון אלא רק בעיפרון שפותח מלבנים?? אגב למה הכוונה להקרין את הטקסטורות מהתמונה אל המבנה.

לפני 11 שנים 4 חודשים #1616 מאת דבש וקינמון
לפי הסרטון הזה ההתאמה מאד קצרה וכך עשיתי אז אולי אני פספס כאן משהו:
לפני 11 שנים 4 חודשים #1617 מאת ענבל תורי
הסרטון הוא רק ההתחלה.. הוא לא משלים את הפעולה עד הסוף.
לפני 11 שנים 4 חודשים - לפני 11 שנים 4 חודשים #1618 מאת דבש וקינמון
אבל אני לא צריך הרים וגבעות, וממה שמשתמע מדברייך את מתייחסת וודאי לבניית מודל בשלמותו מתמונה וכאן אין לי צורך לעשות tracing למודל שלם רק להראות קומת גלריה כולו וזה מקביל לצירים וזה מספק בהחלט.
החיסרון שלא ניתן להדפיס.
האם יש סרטון המשך שאת ממליצה עליו בכדי להשלים את הפעולה שאת מתכוונת?
לפני 11 שנים 4 חודשים #1619 מאת ענבל תורי
אני מחזירה אותך בחזרה למאמר שלי- שם מוסבר בדיוק מה הפקודה עושה ויש תמונות להמחשה.

אני לא יודעת בדיוק עד איזו רמה אתה מצפה לעשות את המודל, אבל אתה חוזר כל פעם למילה Tracing וזה גורם לי לחשוב שאתה לא יודע מה הפקודה עושה בכלל:

טרייסינג: זה לעקוב אחרי קווים קיימים. את זה הפקודה לא עושה.
הפקודה MatchPhoto כן מאפשרת לך לקחת תמונה ולבנות ממנה מודל, או לבנות חלק מהמודל (למשל, רק קומה, או פרגולה, לצורך הענין).

גם בשביל לעשות חביתה צריך לדעת איך לשבור ביצים ולחמם מחבת.. גם בשביל הפקודה הזאת תצטרך ללמוד איך עושים אותה כמו שצריך כדי להשיג את מה שאתה רוצה.
לפני 11 שנים 4 חודשים #1620 מאת דבש וקינמון
יקירתי

בהמשך למאמר שקראתי פעלתי גם לפי ההוראות האלו אחד לאחד וזה נראה סביר. לא חסר שם כלום לדעתי ואשמח להבין מתוך אותו דף מה בעצם חסר בבנייה?
לפני 11 שנים 4 חודשים #1621 מאת ענבל תורי
שלום מר איש,

אני אנסה להיות יותר ברורה:
מטרת הפורום היא לענות על שאלות בצורה ממוקדת.
אני יכולה לפתור שאלות שהתשובה אליהן אורכת כמה משפטים ואפילו להוסיף תמונה להמחשה.

אתה מבקש ממני להתחיל לפרט לך משהו שיקח לי כמה עמודים טובים של כתיבה, תוך כדי הוספת כמה וכמה תמונות להמחשה בדרך, כדי שהענין יובן באמת.

צר לי- אבל זה חורג לחלוטין מהייעוד של הפורום. אתה מוזמן לבוא אלייי לשיעור פרטי, אפשר גם דרך סקייפ, או למצוא מורה אחר שיעזור לך.
במידה ותהיה לך בהמשך שאלה יותר ממוקדת- אתה תמיד מוזמן לשאול אותה בפורום.

בהצלחה,
ענבל
לפני 11 שנים 4 חודשים #1622 מאת דבש וקינמון
אוקיי תודה, ביקשתי רק הבהרה בעניין.
לפני 11 שנים 4 חודשים #1623 מאת ענבל תורי
הבהרתי את הענין כמה שיכלתי בהודעות הקודמות.
צר לי, אבל מעבר לזה זה באמת דורש הסבר מקיף של דרך העבודה באפשרות Match Photo.
לפני 11 שנים 4 חודשים #1624 מאת דבש וקינמון
המון תודה! אז הסקייפ שלי ice.breaker6 ואשמח לקבל הדרכה.
לפני 11 שנים 4 חודשים #1625 מאת ענבל תורי
סבבה, אשלח לך מייל בפרטי לגבי כל הפרטים והעלות.
זמן ליצירת דף: 0.192 שניות
Cron Job Starts