התחברות

התיקיה המשותפת של ענבלת קהילת עיצוב

20 יולי 2017 by

התיקיה המשותפת הינה יוזמה פרטית שמטרתה לתת למעצבים ואדריכלים מקצועיים גישה לקבצים שאחרת לא היתה להם-

לשמחתי הרבה, תוך ימים מספר היוזמה תפסה תאוצה וכיום, לאחר מספר שבועות בודדים בלבד יש בה עשרות חברים אשר כל אחד תרם בין קובץ לתיקיה שלמה של קבצים רלוונטים ומיוחדים.

כיום התיקיה מכילה מאות קבצים המסודרים בצורה ממש ברורה בתיקיות.

מה יש בתיקיה?

הצעות מחיר אמיתיותtikia

-הנחיות ותקנים, חוקי תכנון ובינוי

-תקנים לנגישות

-כיבוי אש ציבורי ופרטי

-רישוי, גרמושקות

-פריסות, חתכים, תכניות אדריכליות נכונות

- רשימת דלתות, אלומיניום, ממ"ד

-רשימת ספקים וחנויות

-הצעות מחיר לעיצוב ולסטיילינג

- כתב כמויות

-מחירונים

-מקרא חשמל, תאורה ועוד..

-בלוקים לאוטוקאד

-האטצ'ים לאוטוקאד

-מידע וסיכומים שונים

ועוד...

התיקיה ממשיכה להתעדכן ולגדול כל הזמן בקבצים חדשים!

מהן עקרונות התיקיה?

1. ערך!

כדי להכנס לתיקיה המכילה כל כך הרבה חומר יקר ערך חשוב לתת בתמורה ערך, לולא עיקרון זה התיקיה לא היתה מכילה מידע כל כך חשוב.

2. שמירה על זכויות יוצרים:

התיקיה שומרת על זכויות יוצרים- הקבצים בה נוצרו על ידי המשתתפים בה או שנתקבל אישור לשתף אותם.

3.  סדר וארגון:

כאשר המידע לא מאורגן אין לו הרבה ערך. בתיקיה שלנו הדברים מאורגנים בתוך תיקיות ולרוב השרטוטים יש גם PDF המראה בדיוק מה אתם מורידים.

איך מצטרפים לתיקיה?

אוספים ומארגנים חומר העומד ב-3 העקרונות האלו.

יש עדין המון חומר שלא נמצא בתיקיה והרבה ממנו נמצא באינטרנט, פשוט צריך לארוז אותו בצורה ברורה ויפה.

שלחו לי למייל את החומר שאספתם, אני מאשרת אך ורק מיילים שעמדו ב-3 הקיטריונים מתוך מטרה להמשיך את גדילת התיקיה וההעשרה שלה לכולם.

א. וודאו שהחומר שאתם שולחים אכן מספיק 'עם בשר'. לא מספיק לשלוח דף סיכום בודד, מצגת עם כותרות בלבד ללא ידע או כמה בלוקים בודדים.

ב. כתבו לי בצורה ברורה מה אתם שולחים ומדוע זה נותן ערך. אם מדובר בקובץ זיפ שלחו לי תמונה של מה הוא מכיל כדי לחסוך לי את ההורדה והחיפוש של מה ששלחתם. זה לוקח לי שעות כל שבוע, בבקשה תנסו לעזור..

ג. אם מדובר בקובץ אוטוקאד, וודאו שאת הכל אפשר לפתוח גם בתור PDF כדי לשמור על הסדר והארגון בתיקיה וגם שלי יהיה קל לראות מה אתם שולחים.

מה לא לשלוח? הערות אלו נכתבו בעקבות חומרים ששלחתם לי:

1. לא לשלוח חומר לא ברור כמו צילום של סיכום במחברת- כתבו את הכל בצורה ברורה בוורד ואם יש סקיצות צלמו אותם והוסיפו אותם כתמונה.

2. לא לשלוח אלבומים מפינטרסט- כל מידע שתרצו שיהיה בתיקיה צריך לארוז מחדש- לכתוב במילים שלכם ולצרף תמונוות שאתם יצרתם.

3. לא לשלוח מצגות של אנשים אחרים אלא אם קיבלתם מהם אישור כתוב לפרסום, כנ"ל לצילום מצגות עם הסלולרי. זה שהשם של המרצה כתוב על המצגת לא מספיק. זה שאתם לא זוכרים מי זה היה או שזה היה מזמן אינו רלוונטי, זו עדין עבירה על זכויות יוצרים.

*אם הצגתם את החומר בעבר ולא אסרו או תבעו אתכם, לא חשוב באיזו מסגרת, זה עדין לא אומר שהחומר שלכם לפרסם אותו...

5. לא לשלוח חומר חצי מאורגן- קחו בחשבון שהשם שלכם יהיה על הקבצים ואתם רוצים שלאנשים אחרים יהיה קל לעבור עליו ושבאמת יוכלו ללמוד ממנו.

הערה חשובה-

זוהי יוזמה פרטית שלי, ענבל. אני עושה זאת בהתנדבות ומשקיעה הרבה זמן בלעבור על הקבצים ששלחתם, לבדוק את טיבם, לבדוק שאין כפילויות בתיקיה ולענות לכם בצורה נחמדה גם אם זה לא מתאים.

לשמחתי הרבה, הרבה מאוד אנשים כן נענים למשימה בהתלהבות וחריצות- מה שהפך את התיקיה שלנו לכל כך מפוארת!

ישנם גם הרבה סטודנטים חסרי ניסיון שנכנסו לתיקיה בזכות דברים רלוונטים שהם שלחו, להיות סטודנט לא אומר שאין לכם יכולת לתת ערך.

לחלקכם אני נאלצת להשיב שהחומרים ששלחתם לא עומדים בקיטריונים: החומר לא מספיק עשיר, יש כבר משהו מאוד דומה בתיקיה, הוא עובר על זכויות יוצרים או מבולגן...

כדי למנוע תכתובות הלוך ושוב אנא שלחו את החומר מסודר וכמו שצריך על הפעם הראשונה ואשמח להכניס אתכם לתיקיה.

את הקבצים יש לשלוח למייל:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

נתראה בתיקיה!

דרג פריט זה
(1 הצבע)
Cron Job Starts